piątek, 1 lutego 2013

~64 - Przyjaciel?

Hej. ;3 Nie miałam pomysłu o czym dziś napisać, aż w końcu pomyślałam, że opowiem wam o ludziach mi bliskich, których może mogę nazwać przyjaciółmi. Jestem raczej osobą, która bardzo ostrożnie dobiera sobie przyjaciół i ludzi, którymi się otaczam. A dlaczego tak? Po prostu miałam niby 'przyjaciółki' a okazało się, że w ogóle nie wiem jakie one są, i że wystarczy im jeden pretekst by zerwać wszystkie kontakty ze mną. Bardzo mnie to wtedy bolało, że nie miałam na kogo liczyć i nikomu nie mogłam się też wyżalić. Osoby, którym ufałam ponad wszystko zawiodły mnie. Nawet trudno mi teraz o tym wspominać. Czym moim zdaniem powinna być ów przyjaźń? Bezgranicznym zaufaniem dwóch osób. Przyjaciel to jest jakby członek naszej własnej rodziny, którego sami sobie wybraliśmy. Jak to moja znajoma mówi: "Przyjaciel to jest jedna dusza w dwóch ciałach". Każdy inaczej określa co oznacza dla niego przyjaciel. Obecnie w moim życiu są dwie osoby, które mogę nazwać swoimi przyjaciółmi. Jest to Klaudia, którą znam już niecałe 4 lata zanim obie zaczęłyśmy się przyjaźnić i mówić sobie wszystko straciłyśmy przyjaciółki, które zostawiły nas dla innych osób. No i jakoś się polubiłyśmy i sami wiecie jak to jest. Drugą taką osobą jest Natalia, z którą jestem w klasie może znamy się trochę ponad pół roku, ale świetnie się rozumiemy i mówimy sobie o wszystkim. Moim zdaniem przyjaźnie stają się bardziej trwalsze z wiekiem, przyjaźnie z gimnazjum są trwałe, ale jeszcze trwalsze moim zdaniem są te z technikum/ liceum i tak dalej. Pewnie większość osób się z tym nie zgodzi, ale to tylko moje zdanie i nie wszyscy muszą się ze mną zgadzać. Bez przyjaciół nasze życie było by zapewne inne.. Dla mnie moi przyjaciele i znajomi są dla mnie najważniejsi i bez nich nie wyobrażam sobie życia.
A co dla was oznacza przyjaźń?

13 komentarzy:

 1. przyjaźń dla mnie jest wszystkim <3

  pozdrawiam
  awesome-shadow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyjaźń.. wiele by o niej pisać.
  Polecam Ci piosenkę: http://www.youtube.com/watch?v=qaiS78I4zqc Tak mi się skojarzyła z twoją notką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie jest czymś ważnym.Kiedyś ktoś powiedział , że prawdziwy przyjaciel to ten który widzi ból w twoich oczach gdy reszta wierzy w twój uśmiech na twarzy.Gdybym nie było moich przyjaciół nie wiem jakabym teraz była dzięki nim czuje się lepsza ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjaciel? Osoba która lubi gdy jesteś szczęśliwy, ale wie, że czasem musisz być smutny i nie próbuje Cię za wszelką cenę rozweselić, tylko usiądzie i posmuci się razem z Tobą. :)
  http://photobooklovelife.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. szczerze - nie mam przyjaciółki. owszem, mam wiele dobrych koleżanek, ale żadnej nie nazwałabym przyjaciółką.

  + obserwuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Przyjaciel to dla mnie jedna z ważniejszych osób w moim życiu w moim przypadku jest to moja kuzynka,więc jest moją rodziną nie ważne czy biologiczną czy taką przyjacielską.Dziękuję za zaobserwowanie i odwiedzenie mojego bloga ja również obserwuję.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyjaźń jest bardzo ważna.
  Oczywiście! Obserwujemy! Ja już! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Przyjaciel to najlepsza osoba jaką spotykamy na naszej drodze :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przyjaźń to magia. Dla nas, jest ona najważniejsza. Warto jest mieć kogoś takiego,komu możemy powiedzieć wszystko.

  Bardzo miło się czyta- oczywiście obserwujemy ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy post :)
  ja już obserwuję, teraz kolej na Ciebie :*

  mydreammm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny post z przyjemnością się go czytało , nawet nie wiesz jakie masz szczęście bo o prawdziwych przyjaciół teraz bardzo ciężko..:) Pozdrawiam i zapraszam do siebie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wciągający ten post :3


  Obserwuję i liczę na to samo ^^

  only-colors.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Hej. ;3 Za każdy komentarz odwdzięczam się tym samym więc nie musisz się o to martwić i zostawiać linku. ♥